Περιγραφή
To PlanetX Button είναι ένα κοινό εξάρτημα που χρησιμοποιείται για την ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση του κυκλώματος. Τα δύο κουμπιά, ένα κόκκινο και ένα μπλε, είναι πολύ ευέλικτα.
![photo1 PlanetX Button - Διερευνητική Μάθηση](https://www.why.gr/wp-content/uploads/2021/10/photo1.jpg)
Συμβατό με δομικά Lego
![photo2 PlanetX Button - Διερευνητική Μάθηση](https://www.why.gr/wp-content/uploads/2021/10/photo2.jpg)
PlanetX Button - Ειδικό σύστημα χρωματικής σήμανσης διεπαφών
Στις θύρες διασύνδεσης και στις περιφερειακές μονάδες ψηφιακών, αναλογικών και IIC υπάρχουν έγχρωμες ετικέτες που οδηγούν τα παιδιά σε σωστές διασυνδέσεις
![photo3 PlanetX Button - Διερευνητική Μάθηση](https://www.why.gr/wp-content/uploads/2021/10/photo3.jpg)